Новини

Шановні наші батьки, бабусі, дідусі, опікуни і колеги лікарі!
Доводимо до Вашого відома, що з 01 листопада 2021 року заклад працює лише в умовах нестаціонарної медичної реабілітації (амбулаторний режим) з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.
Ми дбаємо про Ваше здоров’я і здоров я Ваших близьких, тому усі працівники 100% вакциновані
Під час амбулаторного режиму Ваша дитина в повному обсязі отримає комплексне реабілітаційне та консультативне лікування

Функціональна діагностика УЗД:
органів черевної порожнини
нирок та сечового міхура
молочних залоз
щитоподібної залози
ЕКГ (електрокардіограма)
Спірометрія
Пікфлоуметрія
Пневмотахометрія
Пульсоксиметрія
Глюкозометрія
Фізіотерапія та масаж
парафіно – озокеритові аплікації
електросон
ампліпульстерапія
солюкс
УВЧ – терапія
іонофонофорез
СМТ
УЗ – терапія
дарсонвалізація
УФО – терапія
КУФ – терапія
інгаляції
всі види масажу
спелеотерапія (соляна печера)
аромотерапія
фітотерапія
водолікування (ванни хвойні та з морською сіллю, душ лазерний та циркулярний)
грязелікування
кисневі коктейлі
Консультація лікарів – фахівців дитячих
педіатра
невролога
отоларинголога
пульмонолога
гастроентеролога
ортопеда-травматолога
фізіотерапевта
лікаря з фізичної та медичної реабілітації
лікаря ЛФК
лікаря функціональної діагностики
роз’яснення лікаря онлайн з використанням телемедичних технологій
огляд лікарями перед школою
Реабілітація для дітей (неврологічна та ортопедична) заняття проводить:
фізичний терапевт
ерготерапевт
лікар – реабілітолог
Лікувальна фізкультура ЛФК(індивідуальні та групові заняття)
Консультація психологів
Консультація терапевта з мовлення (логопеда)

Для надходженні обов’язково мати:
1.Електронне направлення на планову нестаціонарну медичну реабілітацію А57001 «Медична реабілітація» по неврологічному або ортопедичному профілю.

 1. По бажанню електронне направлення на консультацію до спеціалістів:
  • R67001 Консультація пульмонолога дитячого;
  • L67001 Консультація ортопеда – травматолога дитячого;
  • D67001 Консультація гастроентеролога дитячого;
  • N67001 Консультація невролога дитячого.
  3.Довідки про епідеміологічне оточення по будинку і дитячому колективу (датовану, не більш ніж за 3 дні до надходження).
  4.Копія свідоцтва про народження.
  5.Медична карта дитини з поліклініки.
  6.На час карантину експрес тест на COVID.
  Ми чикаємо на Вас, в зручний для Вас час!!! Запис на реабілітацію здійснюється по телефонам:
  +38(063)796-01-48;
  +38(063)796-01-49;
  +38(068)215-08-07
  Приклад електронного направлення додається.

На базі нашого реабілітаційного центру, проходять практику з фізичної терапії та ерготерапії студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Їх практика спрямована на поглиблення, вдосконалення і закріплення практичних умінь і навичок, необхідних для професійної діяльності майбутніх фізичних терапевтів і ерготерапевтів. Дякуємо керівництву Дніпровського національного університету імені Олеся Гонча за співробітництво. Ваші студенти дуже мотивовані до навчання, мають знання і бажання постійно вчитися і набувати практичний досвід. Дуже відчувається, що в Вашому виші існує важливий тендем – викладач і студент! Щиро бажаємо всьому професорсько – викладацькому колективу, співробітникам та студентам миру, добробуту, здоров’я та здобутків в ім’я України.

Основні причини та симптоми отруєнь грибами
Отруєння грибами є найбільш важким харчовим отруєнням людей. 
Тяжкість отруєння грибами обумовлюється тим,
 що вони містять отруйні сполуки, які
вибірково діють на внутрішні органи і
    системи людини, вражаючи шлунково-
 кишковий тракт, центральну нервову
  та серцево-судинну системи, та  
нирки. Із 2 тисяч видів грибів
   в Україні, їстівними вважаються
 близько 500.

Основні причини отруєнь:

 • вживання отруйних грибів;
 • неправильне приготування умовно їстівних грибів;
 • вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
 • вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Не збирайте гриби:

 • якщо не впевнені, що вони їстівні;
 • поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
 • невідомі вам гриби, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення “бульба”, оточене оболонкою;
 • гриби з ушкодженою ніжкою, старі, в’ялі, червиві або ослизлі гриби;
 • ніколи не збирайте пластинчаті гриби, оскільки отруйні гриби маскуються під них;
 • “шампіньйони” та “печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору;
 • не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, – вони не завжди відповідають дійсності.

Запам’ятайте,  навіть якщо ви впевнені у якості і безпеці грибів, їх не рекомендовано вживати:

 • жінкам у період вагітності і грудного вигодовування;
 • дітям до 12 років;
 • людям літнього віку.

Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності. Первинні ознаки отруєння з’являються через 1-4 години після вживання грибів, в залежності від виду гриба, віку та стану здоров’я потерпілого, кількості з’їдених грибів. Біль та нападки нудоти повторюються декілька разів через 6-48 годин, а смерть настає через 5-10 днів після отруєння.

Забороняється при ознаках отруєння:

Вживати будь-які ліки та їжу, а також алкогольні напої, молоко, це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишківнику, займатися будь-якими іншими видами самолікування. Домедична допомога при отруєнні грибами –  Викличте “Швидку медичну допомогу”  за тел. «103», та, не очікуючи її прибуття, негайно промийте постраждалому шлунок: випити 5-6 склянок кип’яченої води або блідо-рожевого розчину марганцівки. Натисніть пальцями на корінь язика, щоб викликати блювоту. Дайте йому активоване вугілля (4-5 пігулок), після того як промивні води стануть чистими.

Після надання домедичної допомоги: дайте випити потерпілому міцний чай, каву, або злегка підсолену воду, відновіть тим самим водно-сольовий баланс. Покладіть на живіт і до ніг потерпілого грілки для полегшення його стану.

Статтю надав майстер виробничого навчання Дніпропетровських територіальних курсів ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області Сергій ЯЦЕНКО

 

Газетаdp.com.ua

Стаття про наш заклад на сайті “ГОРОЖАНИН”

Важно и полезно: реабилитация в Днепре для переболевших Covid-19 детей

Реабілітаційний центр пропонує реабілітаційну програму дітям, які перенесли covid-19 або були в контакті з хворим.

Інфекція covid-19 зачепила велику частину населення та отримала велике поширення.

Захворювання у дітей в більшості випадків пов’язані з контактами з хворими дорослими. Найбільш частими симптомами у дітей є лихоманка, непродуктивний кашель, можлива поява ознак інтоксикації (міалгії, нудота, слабкість). У деяких відзначаються біль в горлі, закладеність носа, симптоми ураження шлунково-кишкового тракту (болі в животі, діарея, блювота). Діарея у дітей на тлі інфекції covid-19 відзначається частіше, ніж у дорослих.

Наслідки коронавірусної інфекції можуть бути настільки серйозними, що вимагатимуть ще тижнів та місяців реабілітації, бо новий вірус вражає не лише легені, але і нервову систему, і систему травлення, і сечову систему, і серцево-судинну систему пацієнта.

Післяковідний синдром наявний у будь-якої людини, яка перенесла підтверджений або вірогідний covid-19.

Після одужання важливо пройти реабілітацію, щоб знизити можливі негативні наслідки. МОЗ створює в Україні дієву систему реабілітації, зокрема розроблено стандарти медичної допомоги «Реабілітація пацієнтів з коронавірусною хворобою (covid-19) та реконвалецентів».

Наш реабілітаційний центр за підтримки Дніпропетровської обласної ради та Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної держадміністрації пропонує реабілітаційну програму дітям, які перенесли covid-19 або були в контакті з хворим, для відновлення імунного захисту організму, роботи легень, нервової системи, зниження шкідливого впливу перенесеної хвороби на організм та покращання загального стану.

Основні завдання в реабілітації пацієнта: покращання функціонування бронхо-легеневої системи, відновлення імунного захисту організму, стабілізація психоемоційного стану, позбавлення від залишкових симптомів, профілактика розвитку повторного запалення.

У центрі використовується мультидисциплінарний підхід до відновного лікування  кожного пацієнта з долученням фахівців різних спеціальностей: фізичних терапевтів, медичних і фізичних реабілітологів, ерготерапевтів, неврологів, пульмонологів, отоларингологу, гастроентерологу. Вони працюють спільно, щоб контролювати перебіг процесу відновлення, запобігти розвитку ускладнень, вчасно виявити і пролікувати супутні хвороби.

Лікарі фізичної та реабілітаційної медицини нашого центру Коваленко Т.Ю. та Шилова О.Ф. отримали сертифікати Фахової школи фізичної та реабілітаційної медицини ЗВО «Міжнародний інститут післядипломної освіти», перейняли передовий досвід провідних клінік Європи та СНД по відновленню після хвороби covid-19.

Процес реабілітації містить в собі: спостереження лікаря-куратора (у тому числі лікаря ФРМ, пульмонолога, невролога, гастроентеролога, психолога), діагностику, апаратну фізіотерапію з використанням лікарських засобів та природних факторів (ультрафіолетове опромінення, електрофорез ліків, УВЧ-терапію, лазеротерапію, синусоїдально-модульовані струми та інше), різні види ручного масажу грудної клітини, спелеотерапію, фітотерапію, ЛФК, дихальну гімнастику, водолікування, лікування мінеральними водами.

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МЕДИКО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ» ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

ж/м Тополь-2, ул. Тополиная 41. Телефон: 063 796 0148

Березень 2021

Інфекція COVID-19 зачепила велику частину населення шляхом повітряно-краплинного, повітряно-пилового та контактного поширення. В окремих випадках вона протікає безсимптомно, але часто розвивається пневмонія та дихальна недостатність. Уражаються також інші системи. В таких випадках після лікування необхідне спостереження для виявлення можливих ускладнень та реабілітація для відновлення функції дихальної та інших систем.

Захворювання у дітей в більшості випадків пов’язані з контактами з хворими дорослими. Найбільш частими симптомами у дітей є лихоманка, непродуктивний кашель, можлива поява ознак інтоксикації (міалгії, нудота, слабкість). У деяких відзначаються біль в горлі, закладеність носа, симптоми ураження шлунково-кишкового тракту (болі в животі, діарея, блювота). Діарея у дітей на тлі інфекції COVID-19 відзначається частіше, ніж у дорослих. Разом з тим досвід різних країн в період пандемії 2020 р. показує, що у дітей, в порівнянні з дорослими, відзначається більш гладкий перебіг хвороби, ураження нижніх дихальних шляхів у вигляді розвитку вірусної пневмонії менш характерно, симптоми звичайно нетяжкі, летальні випадки надзвичайно рідкісні. Однак саме діти будь-якого віку повинні бути в фокусі особливої ​​уваги, так як вони грають величезну роль в поширенні хвороби. Відновлення після перенесеної коронавірусної інфекції потрібно всім.

У нашому центрі здійснюється комплексний підхід до лікування, відновлення кожного пацієнта.

Фахівці різних спеціальностей: фізичні терапевти та реабілітологи, ерготерапевти, неврологи, пульмонологи, отоларинголог, гастроентеролог – працюють спільно, щоб контролювати перебіг процесу відновлення, запобігти розвитку ускладнень, вчасно виявити і пролікувати супутні хвороби.

Лікарі фізичної та реабілітаційної медицини нашого центру Коваленко Т.Ю. та Шилова О.Ф. отримали сертифікати Фахової школи фізичної та реабілітаційної медицини ЗВО “Міжнародний інститут післядипломної освіти”, перейняли передовий досвід провідних клінік Європи та СНД по відновленню після хвороби COVID-19.

Реабілітація в центрі надається згідно розробленої програми для пацієнтів, які перенесли це захворювання. Також для подолання емоційної лабільності, стресу після перенесеної коронавірусної інфекції надається психологічна підтримка.

Мета нашого центру: допомогти швидко та ефективно відновитися вашій дитині після перенесеної інфекції.

Всесвітня організація охорони здоров’я закликала зробити ХХІ століття – століттям реабілітації. В Україні цьому направленню також приділяється все більше уваги. Тож важливим кроком у розвитку реабілітаційного направлення останніх років стало прийняття Закону України “Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я” з визначенням поняття медична реабілітація.

Медична реабілітація – це відновлення втрачених чи ослаблених функціональних та психологічних можливостей, розвиток компенсаторних механізмів шляхом амбулаторного, стаціонарного лікування, фізіотерапії. Це галузь медичної науки та практики, яка вивчає та втілює механізми дії фізичних та медичних лікувальних чинників, обґрунтовує та створює технології відновлювального лікування, оцінює ефективність медичної реабілітації дітей із різноманітними патологіями.

Комунальне підприємство “Спеціалізований медико-реабілітаційний центр для дітей та підлітків”Дніпропетровської обласної ради”- займається фізичним, медичним, соціальним та психологічним відновленням дітей та підлітків міста Дніпро та Дніпропетровської області.В нашому центрі надається кваліфікована стаціонарна та амбулаторна медична допомога дітям хворим на пульмологічні, гастроентерологічні, неврологічні, ортопедичні та отоларингологічні захворювання. Відновне лікування дітям призначається та корегується спеціалістами різного профілю: пульмонологами, гастроентерологом, отоларингологом, неврологами, ортопедами, фізичними терапевтами, фізичними реабілітологами, ерготерапевтами, психологами, логопедом. Для дітей-інвалідів з обмеженими можливостями обладнані спеціалізовані кабінети на першому поверсі для отримання консультативної та амбулаторної допомоги, в присутності супроводжуючого.

Заклад продовжує свою роботу навіть зараз, у мовах пандемії. Ми продовжуємо надавати необхідну реабілітаційну медичну допомогу дітям як амбулаторно, так і стаціонарно.

Показаннями для направлення дітей до центру на реабілітацію є: 1. захворювання органів дихання та лор – органів;

2. захворювання травної системи;

3. неврологічні та ортопедичні захворювання;

4. реабілітація пацієнтів із постковідним синдромом;

5. профілактичне лікування для підтримання імунітету.

Для оптимального результату реабілітаційного лікування ми застосовуємо сучасні засоби. Медичний та педагогічний персонал центру постійно удосконалює свої знання, вміння та навички.

В центрі діти отримують фізичну та медичну реабілітацію, у тому числі:

1. лікувальну фізкультуру згідно патології, дихальну гімнастику;

2. різні види масажу;

3. водолікування (лікувальні ванни, циркулярний та лазерний душі);

4. фізіотерапевтичне лікування (електролікування, електросон, світлолікування, озокеритотерапія, електроаерозольтерапія, ароматерапія, киснево-вітамінний коктейль, аероіонотерапія);

5. специфічне лікування: окрему ланку займає використання спелеотерапії, яка окрім впливу на імунну, ендокринну, дихальну, серцеву систему, має позитивну дію для нормалізації психовегетативних функцій, сну, настрою:

• камеру штучного мікроклімату (КШМ);

• галоспелеотерапію;

6. лікування мінеральними водами;

7. фітотерапію індивідуально підібрану за діагнозами;

8. медикаментозне лікування згідно діагнозу.

Лікування дитини здійснюється комплексно, з одночасним впливом на різні патології. Діти шкільного віку можуть отримувати навчання за базовими дисциплінами. Під час перебування в нашому центрі Ваша дитина пройде реабілітаційне лікування, не відриваючись від навчання, цікаво проведе час дозвілля, знайде нових друзів, розкриє приховані таланти.

Запис на лікування до центру здійснюється по телефонам: +38(063)796-01-48, +38(063)796-01-49, +38(068)215-08-07

Електронна адреса: sanatdet1@i.ua

Мы на facebook: https://www.facebook.com/groups/33151345413570